+370 699 93946

Vokų plastika


Operacijos: 

Viršutinių ir apatinių vokų plastika, prailginanti akies plyšį, „maišelių“, ir odos pertekliaus pašalinimas

Bendra informacija:

Viršutiniai vokai: operuojami esant odos raukšlių pertekliui, riebalinėms sankaupoms, dėl kurių veidas atrodo pavargęs, niūrus, liūdnas. Kartais odos klostės „užgriūva akis" ir trukdo normaliam regėjimui. Operacijos metu pašalinamas odos perteklius ir/ar riebalų sankaupos, lengvai patempiama oda. Pooperacinė siūlė sutampa su natūralia voko riba ir yra praktiškai nepastebima.

Apatinių vokų plastika: atliekama tada, kai po akimis stebimos poodinės riebalinės sankaupos - maišeliai, raukšlės ir odos perteklius. Veidas atrodo pavargęs, ligotas, patinęs, senesnis nei yra iš tikrųjų. Šios operacijos metu pjūvis daromas pagal apatinių blakstienų augimo liniją, pašalinamas odos perteklius ir riebalų sankaupos, oda lengvai patempiama. Randai po šios operacijos praktiškai nematomi taip pat. Ne visos apatinių vokų raukšlės yra pašalinamos. Lieka vadinamosios „žąsų kojelės" apie akis. Jas galima vėliau šalinti neoperaciniais metodais (botulino toksino preparatų injekcijomis, cheminiu pylingu ir t.t.).

Operacijos trukmė:

Operacija vidutiniškai trunka apie 1 valanda. Operacija atliekama vietinėje arba bendroje nejautroje.

Pooperacinis laikotarpis: 

Po operacijos namo pacientas išleidžiamas tą pačią dieną. Parą po operacijos rekomenduojama dėti šaltį operacijos vietoje, kad būtų kuo mažesnis audinių patinimas ir mėlynės. Kraujosruvos ir patinimas pilnai išnyksta po kelių savaičių  Siūlai ištraukiami po 4-7 dienų. Ant siūlių klijuojami specialūs pleistrai, neleidžiantys išsiskirti pjūvių kraštams

Galimos komplikacijos

Patinimas vokų kampuose. Sunkumas užmerkti akis.